четвер, 28 квітня 2016 р.

Центральна дитяча бібліотека.
Музично-літературна композиція «Чорнобиль - трагедія, що залишилась в наших серцях»

26 квітня 2016 року - 30 років з моменту страшної  техногенної катастрофи й  величезної екологічної біди світового масштабу  на Чорнобильській АЕС. З нагоди цієї сумної дати до  міської центральної дитячої бібліотеки   були запрошені  учні загальноосвітньої щколи № 5 . Працівники бібліотеки разом з бібліотекарем школи Синицькою Оксаною Анатоліївною підготували музично-літературну композицію «Чорнобиль - трагедія, що залишилась в наших серцях». Ведучими заходу були учні 8 класу Сітайло Василь та Новікова Юлія.
Вірші, що вдало впліталися в концепцію заходу, підготували Возняк Валерія, Салко Анастасія, Вайднер Ілля, Халаджі Тимофій та Бондар Станіслав.
Із зацікавленістю учні   слухали  розповідь запрошеного ліквідатора аварії на Чорнобильській АС Сидоренка Івана Івановича, полковника у відставці, заступника Новоград-Волинської  спілки  чорнобильців  про  події 30-річної давнини, про мужність та самовіддачу наших військових, пожежників, медиків.
На заході діти отримали інформацію про вибух на атомній електростанції та її непоправні  наслідки для нашої країни і всієї планети. Було згадано поіменно перших ліквідаторів аварії – пожежників, які відважно гасили пожежу, що стала для них останньою в житті. 28 чоловік двох пожежних караулів затулили собою не тільки станцію, а й Європу. Шість чоловік загинули майже відразу – Віктор Кібенок, Василь Ігнатенко, Володимир Правик, Валерій Ходемчук, Микола Ващук, Микола Титенок, Володимир Тишура.  Так вони жили, працювали й увійшли в безсмертя.
Дітям були представлені слайдова електронна презентація  та музично-документальна добірка матеріалів.
Привернула увагу  присутніх інсталяційно-книжкова  виставка «Чорнобиль - біль України» з літературою на тему дня з фондів бібліотеки.
Захід, що був проведений в бібліотеці, переніс  підлітків у ті часи, коли їх батьки були майже такого самого віку, як вони сьогодні. У всіх на вустах лунали слова «глобальна катастрофа», «радіоактивне забруднення», «екологічні біженці», «ліквідатори».

Дай Бог, щоб сьогоднішня молодь і майбутні покоління дізнавались про все це тільки зі спогадів, літератури та інших джерел інформації. І нехай атом буде тільки мирним — на благо людства!







Немає коментарів:

Дописати коментар

Отправить комментарий

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!

  29 вересня о 14.00 запрошуємо звягелян та гостей міста на урочистості з нагоди 70-річчя #Дитячий_бібліопростір_ім_Олени_Пчілки